Charty do adopcji

MERLIN - piękny pies w typie charta polskiego

11 stycznia 2015

Merlin to ok 5-cio letni pies w typie charta polskiego.Przyjazny w stosunku do innych psów i suk,nie jest typem dominanta. Koty - rezydenci też nie bardzo go interesują,nie szuka ich na ogrodzie,ani nie usiłuje gonić.
Prawdopodobnie nie mieszkał szybciej w domu, czuł się w nim bardzo nieswojo i wszystko go dziwiło,ale w tej chwili już wie,że kanapa to najlepszy "przyjaciel" charta.

Przychodzi na zawołanie na zamkniętym terenie,bardzo ładnie chodzi na smyczy przy nodze na spacery,ale bardzo go cieszą powroty do domu, gdzie czuje się bezpiecznie.

Prawdopodobnie był bity, kurczy się przy gwałtownych ruchach. Boi się nowych sytuacji i jest nieufny w stosunku do nowych ludzi. Jest chętny do współpracy, kwestia zaufania i pewnie poradzi sobie z każdą sytuacją.Bardzo sympatyczny, przyjaźnie nastawiony do świata, trochę miłości i poczucie bezpieczeństwa uczynią cuda!

Merlin jest odrobaczony,zaszczepiony,w ykastrowany i zachipowany.
Warunkiem adopcji jest zgoda na wizytę przedadopcyjną,podpisanie umowy i posiadanie pozwolenia na utrzymywania charta.

kontakt:

tel: 601 319 856

mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Share
   

Azar - młody i wesoły charci mix

28 sierpnia 2014

Azar jest młodym mieszańcem charta. Chłopak ma ok. 9-12 mies, piękne białe zęby i szczeniackie zachowania. Jest dużym psem, w kłębie ma ok. 70 cm, waży 26 kg. Wygląd może świadczyć o tym, że miał kiedyś w swoich przodkach jakiegoś charta polskiego. W tej chwili jeszcze ciut chudy, z matową i zniszczoną sierścią. Ma obłędnie wielkie, czasami sterczące uszy. Azar psi dzieciak, beztroski, wyluzowany - teraz - bo niektóre zachowania świadczą o tym, że człowiek nie od początku był dla niego synonimem bezpieczeństwa. Azar delikatnie kuli się na podniesioną rękę - widocznie nie raz doświadczył z jej strony krzywdy. Jednak mimo tego, w stosunku do człowieka nie jest zahukanym i wylęknionym psem. Natomiast niepewność i lęk wzbudzają w nim wszelkie nowe okoliczności przyrody - np. szelest wody w studzience kanalizacyjnej na ulicy, jakieś nieznane huki czy podłoga u pani weterynarz, na pewno nigdy nie był psem domowym, psem o którego dbano. Wszystko jest dla niego nieznane i jest wooow z domieszką lęku. Azar jest kontaktowy i przyjaźnie nastawiony do świata ludzkiego. Uwielbia kontakt z człowiekiem, wtula się pod rękę i domaga pieszczot. Gdy zwróci się na niego uwagę Azar wybucha wulkanem miłości i szczęścia - kładzie się wtedy na pleckach, wygina śmiało ciało i wywija swoimi długaśnymi łapami nie wiedząc co jeszcze ze sobą zrobić. Zupełnie łagodny i spolegliwy. Jest takim młodym nieokrzesanym wariatem. uroczy i kochany, nie można obok niego przejść obojętnie. Energiczny i wesoły, uwielbia szaleństwa, to taki skory do psot i harców wesołek. Widać, że nie był niczego uczony, pierwsze wyjście na smyczy nie zaskutkowało niczym, teraz powoli uczymy się, że szelki nie parzą, a na smyczy da się chodzić. Azar boi się wskoczyć do samochodu - trzeba go wnieść - ale podczas jazdy jest bardzo grzeczny i spokojnie siedzi. W ciągu najbliższych dni poznamy jego stosunek do innych zwierząt.
Azar przebywa w Jędrzejowie (świętokrzyskie)


Odpchlenie: tak (26.08 )
Odrobaczenie: tak (26.08 )
Szczepienia: wkrótce
Kastracja: wkrótce
Czip:
tak

Azar znalazł już swój kochający dom.

 

 

Share
   

LOU - lubiąca zabawę charcica

05 stycznia 2014

Lou to młoda , ok 2 letnia suczka mix charta, wysokość w kłębie ok 65 cm.
Jest bardzo przyjacielska,zarówno do ludzi jak i innych psów.Świetnie się nadaje do domu lubiącego aktywny wypoczynek,gdyż kocha ruch,spacery i zabawy! Radość sprawia jej aportowanie piłeczki jak i zabawy z innymi psami.

Lubi być w centrum zainteresowania i sama potrafi się upomnieć o przytulenie czy głaskanie,bo podchodzi i kładzie opiekunowi głowę na dłoniach.Bardzo nastawiona na człowieka,szybko się uczy,utrzymuje czystość,nie ma choroby lokomocyjnej.

Lou jest wysterylizowana,zachipowana,zaszczepiona i odrobaczona.

Warunkiem adopcji jest zgoda na wizytę przedadopcyjną,podpisanie umowy adopcyjnej i wyrobienie pozwolenia na utrzymywanie charta.

Lou obecnie przebywa w domu tymczasowym pod Poznaniem i czeka na człowieka,który ją pokocha.

Kontakt:

tel: 601 319 856

mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Share
   

Leon - uroczy pręgus w typie greya

19 listopada 2013

Historia Leona nie jest oryginalna. Masakrycznie wychudzony, zapchlony i bezdomny. Trafił do domu tymczasowego i gdy już wydawało się, że pasmo nieszczęść dla tego psa dobiegło końca, okazało się, że Leon jest chory na odkleszczową chorobę ? babeszjozę. Dzięki natychmiastowej reakcji Leon wyszedł z choroby obronną łapą. Teraz bezpieczny i zdrowy czeka na nowy dom.

Leon jest ok. 4 letnim psem w typie charta. Waży 30 kg i m ok. 70 cm w kłębie. Pręgowany, z białą plamką na piersi.

Po bliższym poznaniu okazało się, że Leon to dusza towarzystwa - bardzo kocha ludzi i uwielbia spędzać z człowiekiem czas czy to na zabawie czy ćwiczeniach. Pieszczoch jakich mało. Leon zna również podstawowe komendy (siad waruj zostań), chodzenie na smyczy jeszcze nie jest idealne. Leon ma dobry kontakt z innymi psami, śmiało może zamieszkać z inną suczką , nie ma jednak szansy, aby dogadał się z kotem. W samochodzie to psi ideał, również miejska komunikacja nie jest mu straszna. Potrafi sam zostawać w domu i nie niszczy nic w mieszkaniu.

Leon jest odrobaczony, zaszczepiony, zachipowany i wykastrowany.

Czeka na człowieka, który go pokocha.

Warunkiem adopcji jest zgoda na wizytę przedadopcyjną,podpisanie umowy oraz wyrobienie pozwolenia na charta.

kontakt:

tel. 601 319 856

mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Share